Sijainti: Pääsivu / Info / Yritykset A-Ö

Yritykset A-Ö

Yritykset A-Ö

 

 

Nimi

Yhteystiedot
Alatalon Mylly Oy Ylipaakkolantie 787
95300 Tervola

Email: matti.alatalo@tervola.fi
www:
Anu Tammela Louentie 735
95350 Peura

Email: anu.tammela@kemijokiholiday.com
www:
Eläinlääkäri Saana-Maaria Manninen Lukiontie 1 B 2
95300 Tervola

Email:
www:
Esko Pietilä Ky Marjamiehentie 1
95300 Tervola

Email: seppo.pietila@seoasema.fi
www:
Fysioterapiapalvelut Kaisa Penttilä Vuolukantie
95300 TERVOLA

Email: penttila.kma@gmail.com
www:
Hius ja Kauneuskeskus TiaRa Keskustie 83
95300 Tervola

Email:
www:
HIUS/OMPELIMO ATELJEE SARI SELIN Löökintie 5
95300 Tervola

Email: Ei osoitetta
www:
J-P Moisio tmi Isonpalontie 5
95300 Tervola

Email: jukkis09@gmail.com
www:
Kampaamo Pirkko Oinas Keskustie 90
95300 Tervola

Email: pirkko.oinas@suomi24.fi
www:
Kampaamo Raija Ollitervo Keskustie 90
95300 Tervola

Email: Ei osoitetta
www: www.entimos.fi
Kauneus- ja jalkahoitola Marjut Rovanperä Keskustie 95
95300 Tervola

Email: Ei osoitetta
www:
Kauneushoitola Vuokko Lustig Keskustie 94
95300 Tervola

Email: vuokko.lustig@luukku.com
www:
Koivun Hyvä Renki Kuoppatie 1
95355 Koivu

Email: hyvarenki@gmail.com
www:
Krista Myllykangas Ky Keskustie 94
95300 Tervola

Email: t.myllykangas@suomi24.fi
www:
Kukka- ja hautauspalvelu K. Kreivi-Lampela Keskustie 95
95300 Tervola

Email:
www:
Lapin Elämyslomat Ay Nakuvääräntie 5
97140 Muurola

Email: info@wildlapland.net
www:
Lapin Lähivakuutusyhdistys / Sivutoimipiste Tervolan Konttori Keskustie 94
95300 Tervola

Email: lapin@lahivakuutus.fi
www:
Lapin Marjamatka Oy Teollisuuskatu 1-2
95340 Loue

Email: penart@luukku.com
www:
Louen Monitoimi Oy Nelostie 2173 B
95340 Loue

Email: matti.vaajoensuu@neuvos.com
www:
LVI- ja Konepalvelu Arto Ekorre Opintie 15
95300 Tervola

Email: arto.ekorre@luukku.com
www: www.icesteeloy.fi
LVI- ja Konetyö Kaasila Oy Ylipaakkolantie 575
95300 Tervola

Email: tapani.kaasila@pp.inet.fi
www:
LVI-Asennus Sauli Karpoff Sivakkajärvi 149
95330 Tervola

Email: Ei osoitetta
www:
Maahispaja Lilja Takalo
95300 Tervola

Email: lilja.takalo@hotmail.com
www:
Maalaus- ja rakennusliike LT Oy Liimatantie 71 B
95300 Tervola

Email:
www:
Maanrakennus Mäkipeura Ky Marjamäentie 24
95300 Tervola

Email:
www:
Marjamaan puutarha Tmi Itäpuolentie 2246a
95300 Tervola

Email: marjamaan.puutarha@pp.inet.fi
www:
Merilapin Fysioterapia Ky/ Tervola Keskustie 94
95300 Tervola

Email: jorma.kangas@co.inet.fi
www:
Meri-Lapin maatalousneuvos Oy Keskustie 90
95300 Tervola

Email: matti.vaajoensuu@neuvos.com
www:
NIEMELÄ LEA HILLEVI Heikintie 17
95300 Tervola

Email: niemela.lea@gmail.com
www:
Olavi Mäkipeura Oy Nelostie 3079 B
95350 Peura

Email: tervola@huoltoasemat.teboil.fi
www:
Ollitervo Yhtymä Oy Keskustie 98
95300 Tervola

Email: ollitervo.oy@gmail.com
www:
Paakkola Conveyors Oy/ Tervola Itäpuolentie 387 B
95300 Tervola

Email: etunimi.sukunimi@paakkola.com
www:
Parturi-Kampaamo Jonna Keskustie 83
95300 Tervola

Email: jonna.ekorre@gmail.com
www:
Parturi-kampaamo Mettänpeikko Kivalontie 652
95300 Tervola

Email: raija.al@hotmail.com
www:
Parturi-Kampaamo Pirjo Rantatorikka Jurvantie 1
95300 Tervola

Email: pirjo.rantatorikka@netti.fi
www:
Pia ja Jukka Palokangas avoin yhtiö Keskustie 84
95300 Tervola

Email: jukka.palokangas@k-market.com
www:
Piha- ja vihertyö K. Leinonen Liimatantie 85
95300 Tervola

Email: katja.leinonen@dnainternet.net
www:
Pro-Pari Oy Keskustie 93
95300 Tervola

Email: veli-matti.juntikka@pro-pari.com
www:
Rakennus ja Suunnittelu Jouni Vuokila Ky Keskustie 71
95300 Tervola

Email: jouni.vuokila@rakennusjasuunnittelu.inet.fi
www:
Rakennussuunnittelu E. Löf/ Agri-Team Nelostie 3890
95355 Koivu

Email: erkki.lof@elof.fi
www:
Rakennussuunnittelu Olavi Jestilä Ky Keskustie 81
95300 Tervola

Email: olavi.jestila@pp.inet.fi
www:
Remonttimies Heikki Hamari Rantakuja 3
95300 Tervola

Email: remonttimies@elisanet.fi
www:
Rieskapaikka Oy Nelostie 3312
95355 Koivu

Email: rieskapaikka@hotmail.com
www:
SKE Tilineuvos Keskustie 90
95300 Tervola

Email: sari.eilitta@neuvos.com
www:
Suomen Lähikauppa Oy / Sivutoimipiste Siwa Tervola Keskustie 90
95300 Tervola

Email: Ei osoitetta
www: www.hyvarenki.com
Sähköasennus Aula Oy Hakkauksentie 6
95300 Tervola

Email: sahkoasennus.aula@pp.inet.fi
www:
T:mi Rakennus Vesa Simonen Hermannintie 5
95300 Tervola

Email: vesa.simonen@pp1.inet.fi
www:
T:mi Taksi Juha Nyyssönen Karpalopolku 1
95300 Tervola

Email: juha.nyysonen@luukku.com
www:
Taide-Kolmonen Halonen-Laiti & Laiti Nelostie
95340 Loue

Email: liisa.halonen-laiti@elisanet.fi
www:
Taksiautoilija Esa Hedman Raanionperäntie 84
95340 Loue

Email: esa.hedman@gmail.com
www:
Taksiautoilija Mauno Ollikkala Koivuntie 59
95300 Tervola

Email:
www:
Taksiautoilija Mika Suorsa Löökintie 5
95300 Tervola

Email: mika.suorsa@luukku.com
www: www.delponte.fi
TALOASENNUS ANTTI KAIHARJU Keskustie 31b
95300 Tervola

Email: antti.kaiharju1@suomi24.fi
www:
Tervakuksa Oy Siltatie 1
95330 Tervola

Email: tervakuksaoy@pp.inet.fi
www:
Tervaskunto Jaana Angeria Nelostie 3237 A
95350 Peura

Email: jaana.angeria@gmail.com
www:
Tervolahovi Oy Keskustie 47
95300 Tervola

Email: kakko@tervolahovi.fi
www: www.wildlapland.net
Tervolan apteekki Keskustie 94
95300 Tervola

Email: petri.kiviluoma@apteekit.fi
www: www.lahivakuutus.fi/lapin
Tervolan Autohuolto Itäpuolentie 3589
95300 Tervola

Email: aarnorautio63@luukku.com
www:
Tervolan Jätehuolto Oy Löökintie 5
95300 Tervola

Email:
mika.suorsa@luukku.com
juha.nyyssonen@luukku.com
www: www.metsakeskus.fi/
Tervolan Konepaja Oy Konepajantie 6
95330 Tervola

Email: olli.pallari@terko.inet.fi
www:
Tervolan Kotileipomo Avoin yhtiö Itäpuolentie 1102
95300 Tervola

Email: tervolankotileipomo@gmail.com
www:
Tervolan Kurkiaura Oy Musetotie 13
95300 Tervola

Email: matti.alatalo@tervola.fi
www:
Tervolan Luontolomat Reutuaavantie 813
95300 Tervola

Email: matti.skinnari@pp.inet.fi
www:
Tervolan Osuuspankki Keskustie 95
95300 Tervola

Email: hannu.neuvonen@op.fi
www:
Tervolan Pesula Ky Saareksentie 33
95300 Tervola

Email: Ei osoitetta
www:
Tervolan Saha ja Höyläämö Oy Vuokilantie 5
95300 Tervola

Email: kalervo.vuokila@tervolansaha.inet.fi
www: www.mame.fi
Tilausliikenne Pekka Kähkönen Ky Kivalontie 701
95300 Tervola

Email: tilausliikennekahkonen@gmail.com
www:
Tili- ja toimistopalvelu Paula Karjalainen Itäpuolentie 1266
95300 Tervola

Email: paula.karjalainen@tilitoimisto.inet.fi
www:
Urakointi T Muotka Laintie 7
95300 Tervola

Email: tero@teromuotka.fi
www:
Vaara Juho/JMV rakenne Oy Vuolukantie 10
95300 Tervola

Email: jmvrakenneopy@hotmail.com
www:
Vaaran Aihkitalot Oy Viiantie 70
95300 Tervola

Email: matti.vaara@aihkitalot.fi
www:
Vanhalan lammastila Vanhalantie 17
95300 Tervola

Email: johanna.alamikkotervo@gmail.com
www:
Velimat Kenttäsaha om. Veli-Matti Mäkiollitervo Yliollitervontie 2
95330 Tervola

Email: veli.makiollitervo@.com
www: www.maxit.fi
Velj. Siivola avoin yhtiö Paakkolantie 1230 A
95300 Tervola

Email: Ei osoitetta
www: www.merilapinasennus.fi
Veljekset Vaara Oy Viiantie 70 b
95300 Tervola

Email: jussi.vaara@veljeksetvaara.fi
www: www.merilapinfysioterapia.fi
VPH rakennus ja sähkö Oy Louentie 548
95350 Peura

Email: pekka.tammela@gmail.com
www: www.neuvos.com
Yrräri-Käsityöt Itäpuolentie 2389 A2
95300 Tervola

Email: tuovi.ranta@gmail.com
www:
Ompelimo Ortikki Itäpuolentie 2124 A
95300 Tervola

Email: Ei osoitetta
www:
Sähköasennus J-P Kupari Kerontie 10
95300 Tervola

Email: jukkapekka.kupari@gmail.com
www:
Millog/Tervolan toimipiste Kivalontie 294
95300 Tervola

Email: raimo.tumelius@millog.fi
www: www.teammakipeura.fi
Sale Tervola Keskustie
95300 Tervola

Email: kari.rautio@sok.fi
www:
Hoitola Ann-Nette Keskustie 83
95300 Tervola

Email: annettekranta@gmail.com
www:

Tervolassa tapahtuu